صفحه اصلی > آرشیو خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

افزایش ۴ برابری انجام سی تی اسکن ریه در بیمارستان قشم

 

رئیس بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم از افزایش ۴ برابری انجام سی تی اسکن ریه در این مرکز درمانی خبر داد و گفت: با افزایش آمار مبتلایان کرونا و نیاز به انجام سی تی اسکن ریه مراجعه به بخش رادیولوژی با جهشی بی سابقه مواجه شده است.

دکتر مریم هروآبادی تصریح کرد: در موج پنجم آمار مراجعین مرتبط با کرونا روزانه به بیش از ۸۰ نفر مراجعه سرپایی رسیده که نسبت به ماه های ابتدایی سال با مراجعه روزانه ۲۰ بیمار، افزایش چهار برابری مراجعات نمایان است.

وی افزود: از تعداد افرادی که به صورت سرپایی مراجعه می کنند، پس از انجام سی تی اسکن ریه، حدود ۵۰ درصد آنها بستری می شوند که این آمار بیانگر بارسنگین پیک پنجم کرونا بر دوش کادر درمان بیمارستان قشم است.

رئیس بیمارستان قشم ضمن تاکید بر استفاده از تمامی ظرفیت ها در جهت خدمت رسانی به مردم اظهار داشت: در یک ماه اخیر بیش از یک هزار و ۸۰۰ مورد سی تی اسکن ریه در سه شیفت کاری انجام شده که در مقایسه با ماه های قبل این آمار بی سابقه است.

دکتر هروآبادی اشاره ای هم به خدمات انجام شده در بخش رادیولوژی داشت و بیان کرد: در چهار ماه نخست سال جاری بیش از ۱۱ هزار خدمت در حوزه های رادیوگرافی، سی تی اسکن، سونوگرافی و ماموگرافی انجام شده است.

وی همچنین در رابطه ویروس جهش یافته هندی موسوم به دلتا نیز افزود: علایم اولیه شبیه سرماخوردگی است و آبریزش بینی، گلودرد و احتقان بینی مهمترین علائم ابتلا به کرونای هندی به شمار می‌رود که در صورت مشاهده این علائم  باید احتیاطات لازم در ارتباط با سایر اعضای خانواده رعایت شود.

دکتر هروآبادی با بیان اینکه افراد در صورت تشدید علایم حتماً به مراکز درمانی مراجعه نمایید تا دوره طلایی درمان را از دست ندهند گفت: علیرغم تکمیل ظرفیت بخش های بستری بیماران کرونایی، مدیریت لازم در جهت خدمت رسانی هر چه بهتر و بیشتر صورت گرفته است و درمان های لازم توسط تیم پزشکی به سرعت صورت خواهد گرفت.

 هروآبادی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از کلیه پرسنل سختکوش رادیولوژی در مبارزه با ویروس کووید-۱۹ ، از تمامی مردم درخواست نمود تا با رعایت پروتکل های بهداشتی و خودداری از تجمعات و دورهمی ها در قطع زنجیره ویروس کرونا یاریگر کادر درمان باشند‌.

 

 


٠٨:١٧ - 1400/05/14    /    شماره : ٢٣٦١٥    /    تعداد نمایش : ٨٢خروج