صفحه اصلی > آرشیو خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

اصلاح ساختار فیزیکی اتاق CPR بیمارستان قشم


اصلاح ساختار فیزیکی اتاق احیاء قلبی ریوی (CPR) بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰ میلیون ریال انجام شد.

دکتر مریم هروآبادی رئیس بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم با اعلام این خبر گفت: براساس یافته های علمی احیای پایه باید حداکثر تا ۴ دقیقه اول انجام و به دنبال آن احیای پیشرفته صورت بگیرد. بنابراین کاهش مدت زمان شروع عملیات احیا باعث دستیابی به نتایج بهتر خواهد شد.

رئیس بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم درباره اهمیت زمان در احیاء قلبی ریوی افزود: در بحث نجات انسانها ثانیه ها هم نقش بسزایی خواهند داشت که بر این اساس با باز طراحی انجام شده، تغییرات مهمی در ساختار فیزیکی اتاق CPR  صورت گرفت که باعث می شود تیم احیاء با سرعت بیشتری بر بالین بیمار حاضر شده و عمل احیاء صورت گیرد.

دکتر هروآبادی عنوان کرد: موفقیت در زمینه احیاء قلبی ریوی بیمار به عامل بسیار مهم زمان بستگی دارد، به طوری که هر دقیقه تأخیر در شروع احیاء، درصدی از شانس زنده ماندن بیمار را کاهش می دهد که این مهم نیازمند فضای استاندارد و دسترسی کامل به تمامی تجهیزات احیا است که با تغییرات انجام شده در این حوزه، شاهد خدمات رسانی بهتر خواهیم بود.


٠٧:٥٥ - 1399/12/21    /    شماره : ٢٢٠٧٦    /    تعداد نمایش : ٩٦خروج