صفحه اصلی > آرشیو خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم خبر داد:

نجات جان نوجوان ۱۶ ساله قشمی با اقدام به موقع تیم جراحی

دکتر مریم هروآبادی رئیس بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم در این باره گفت: با اقدام به موقع تیم جراحی، نوجوان ۱۶ ساله قشمی که توسط اورژانس ۱۱۵ به این مرکز درمانی انتقال یافته بود، نجات یافت.

 دکتر هروآبادی افزود: این نوجوان در اثر تصادف شدید با موتورسیکلت و با تشخیص خونریزی داخلی بستری و پس از احیا و انجام اقدامات اولیه درمانی به اتاق عمل منتقل شد.

دکتر کاوه اسدی فخر متخصص جراحی عمومی و سرپرست تیم جراحی در این درباره چگونگی انجام این عمل گفت: بیمار در بدو ورود با افت فشار خون (فشار خون ۶۰) و با شکایت از درد در ناحیه شکم بر اثر تصادف شدید، پذیرش و اقدامات اولیه وی صورت گرفت.

دکتر اسدی فخر افزود: با سونوگرافی FAST اورژانسی، خون فراوان در شکم بیمار رویت و پس از آن به صورت اورژانسی به اتاق عمل انتقال داده شد.

متخصص جراحی عمومی بیمارستان قشم بیان داشت: پارگی وسیع از ناحیه لیگامان فالسی فرم به عمق حدوداً پنج سانتی‌متر بود که باعث خونریزی تقریبی دو لیتری در ناحیه شکم بیمار شده بود که پس از تخلیه آن، کبد نیز ترمیم گردید.

وی افزود: پس از انجام این عمل جراحی، ترشحات صفراوی با درمان دارویی کاهش یافته و آنزیم های کبدی نیز در وضعیت مناسب قرار گرفت

دکتر اسدی فخر ضمن تقدیر و تشکر از پرسنل اورژانس، اتاق اتاق عمل و همچنین متخصص بیهوشی که در روند بهبودی بیمار نقش‌آفرینی نمودند، گفت: بیمار با انجام اقدامات بالینی و درمانی با حال عمومی مناسب ترخیص گردید.


٠٨:١٧ - 1400/09/13    /    شماره : ٢٦٠٦٣    /    تعداد نمایش : ١١٨خروج