صفحه اصلی > آرشیو خبر 


  چاپ        ارسال به دوست

پیگیریهای دانشگاه علوم پزشکی نتیجه داد

نصب مخزن ۱۰ تنی اکسیژن مایع در بیمارستان پیامبر اعظم(ص)

 

دکتر مریم هروآبادی رئیس بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم از نصب مخزن ۱۰ تنی اکسیژن مایع جهت تأمین هرچه بیشتر و بهتر اکسیژن بیماران بستری در این مرکز درمانی خبر داد.

دکتر هروآبادی افزود: با توجه به بحران کرونا در سطح شهرستان و افزایش بی سابقه مصرف اکسیژن در بخش های بستری و همچنین نیاز بیماران مبتلای به کرونا به سطح قابل توجهی از اکسیژن، این مرکز علاوه بر داشتن دستگاه اکسیژن ساز هزار و ۲۰۰ لیتری اقدام به تهیه و نصب مخزن ۱۰ تنی اکسیژن مایع نمود.

رئیس بیمارستان قشم اظهار داشت: ظرفیت این مخزن ۱۰ تن اکسیژن مایع است که این ظرفیت مخزن، معادل هزار و ۴۰۰ عدد کپسول اکسیژن بوده و قابلیت شارژ مجدد را نیز دارا است.

دکتر هروآبادی در ادامه از حمایت های ریاست دانشگاه علوم پزشکی  هرمزگان و پیگیریهای معاونت درمان از وزارت مطبوع جهت تامین این مخزن قدردانی نمود و گفت: پیش از این نیز تعداد 80 عدد کپسول اکسیژن 40 لیتری توسط دانشگاه علوم پزشکی برای این مرکز تامین شده بود.

دکتر هروآبادی همچنین از خیرین حوزه سلامت شهرستان نیز تشکر کرد و گفت: قبل از نصب مخزن اکسیژن و در اوج بحران با افزایش بی سابقه و ناگهانی بیماران بستری کرونا و کمبود اکسیژن مواجه بودیم که خیرین و فعالان حوزه سلامت  نیز با یک حرکت خودجوش و جهادی در تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران، با اهدای کپسول اکسیژن کادر درمان را یاری رساندند.

 


١٣:٥٧ - 1400/05/10    /    شماره : ٢٣٥٦٦    /    تعداد نمایش : ٥٩خروج